شبکه شادکانال های شبکه شاد آخرین مطالب جستجو

اولیا و مربیان

اولیا و مربیان


والدین دانا فرزندان توانا تربیت می‌کنند. این کانال با هدف ارائه دانش، تجربه و پژوهش تربیتی جهت استفادهٔ والدین و معلمان، با مدیریت دفتر انجمن اولیا و مربیان ایجاد شده است. تلاش می‌کنیم آثار بارگذاری شده قوانین حق انتشار را نقض نکند. اگر موردی حق انتشار انحصاری دارد، اطلاع بدهید تا حذف شود.

oliamorabian@چهار شنبه 6 تیر 1403 - 10:10:14 65K
اولیا و مربیان

اولیا و مربیان

@oliamorabian


🔹🔹🔹🔹


#ارتباط_صمیمانه


اصول کاربردی ارتباط با نوجوان

🔻 اصل برخورد مثبت و مثبت فکر کردن در مواجهه با اشتباه نوجوان. نباید به گونه‌ای رفتار کنید که احساس کند می‌خواهید او را قضاوت یا تنبیه نمایید، بلکه از کلمات و عبارات مثبت استفاده کنید و با تشویق کردن و بیان یکی از ویژگی‌های مثبت فرزندتان، شروع کنید و سپس مطلب اصلی را بازگو کنید.
مثلا به او بگویید: «از اینکه بچه‌­ای اهل درس دارم و اخلاق و رفتار خوبی دارد خوشحالم؛ اما اینکه استفاده از تبلت را مدیریت نمی‌کنی، من و پدرت را نگران کرده است.»

🔻 اصل پرهیز از تحمیل کردنچیزی یا کسی را به نوجوان‌تان تحمیل نکنید. بدترین تحمیلی که به نوجوان‌ها می­‌شود، این است که از او می­‌خواهیم مثل ما باشد یا می‌گوییم وقتی به سن شما بودیم آنگونه رفتار می‌کردیم، آنگونه لباس می‌پوشیدیم و...

یادتان باشد دنیا تغییر کرده و بر اساس این تغییرات روحیات و نیازهای ما هم تغییر کرده است. باید به فرزندان اعتماد کرد و به آن‌ها اجازه داد که به تدریج پس از کسب آگاهی لازم بتوانند تصمیم‌گیری در امور زندگی، تحصیلی و شغلی را تمرین کنند.

#کانال_اولیا_و_مربیان
#سواد_رسانه_ای
#سواد_رسانه_ای
#شبکه_های_اجتماعی
#فضای_مجازی
#ترفند_آموزش
#اعتیاد_رسانه_ای
#سواد_رسانه‌ای
#مشاوره

🔵🔵🔵🔵×

ورود کاربران
یادآوری
ثبت نام