شبکه شادکانال های شبکه شاد آخرین مطالب جستجو

اولیا و مربیان

اولیا و مربیان


والدین دانا فرزندان توانا تربیت می‌کنند. این کانال با هدف ارائه دانش، تجربه و پژوهش تربیتی جهت استفادهٔ والدین و معلمان، با مدیریت دفتر انجمن اولیا و مربیان ایجاد شده است. تلاش می‌کنیم آثار بارگذاری شده قوانین حق انتشار را نقض نکند. اگر موردی حق انتشار انحصاری دارد، اطلاع بدهید تا حذف شود.

oliamorabian@چهار شنبه 17 خرداد 1402 - 12:10:53 549K
اولیا و مربیان

اولیا و مربیان

@oliamorabian


فواید صبور بودن👇👇

🔴 روابط بهتر در خانه :

وقتی صبور باشید، روابط بسیار بهتری با دوستان و خانواده خود خواهید داشت. وقتی صبور باشید، کوچک ترین خطا خشمگین نمی شوید زیرا به اندازه کافی آرام هستید و این به تنهایی باعث می شود اعضای خانواده شما نگران تحریک شدن و یا ناامید شدن و حتی عصبانییت شما نباشند؛ این امر در مورد دوستان شما نیز صادق است که تمایل بیش تری برای دعوت شما جهت صرف شام یا گذراندن یکشنبه بعد از ظهر با شما دارند.🟠 روابط بهتر در محل کار :

به همین ترتیب، وقتی یاد بگیرید چگونه صبر کنید، روابط بهتری در محل کار خواهید داشت. همکاران شما نگران خلق و خوی شما نخواهند بود و مافوق شما می داند که در شرایط دشوار می توانند روی شما حساب کنند. در دراز مدت، این بدان معناست که شانس بیش تری برای پیشرفت در شرکت و حرفه خود خواهید داشت.

🟢 استرس کم تر در زندگی :

یکی دیگر از مزایای تمرین صبر، استرس کم تر در زندگی شماست. تحقیقات نشان می دهد که عدم داشتن صبر منجر به افزایش سطح کورتیزول می شود. این بدان معنی است که هر چه صبر و تحمل شما کم تر باشد، استرس بیش تری خواهید داشت. منتها هنگامی که صبور باشید، سطح کورتیزول شما معمولا در حد طبیعی است بنابراین استرسی که بتواند با ایجاد سایر مشکلات، سلامتی شما را به خطر اندازد، وجود نخواهد داشت.🔵 شانس بیش تر برای دستیابی به اهداف

صبر می تواند به شما کمک کند تا با موفقیت بیش تری به اهداف خود برسید:

طبق مطالعه ای که توسط پروفسور Sarah A. Schnitker در سال 2012 انجام شد، افراد صبور گزارش کردند که تلاش بیش تری نسبت به افراد دیگر برای رسیدن به اهداف خود انجام داده اند. احتمالا می دانید که دستیابی به اهداف همیشه آسان نیست و بسیاری از افراد به دلیل از دست دادن صبر، از اهداف خود صرف نظر می کنند. این امر خصوصا در مورد اهدافی که در ابتدای هر سال تعیین می شود بیش تر صادق است و پس از آن نمی توان آن ها را دنبال کرد. خوشبختانه صبور بودن می تواند راه حلی باشد که در هنگام تعیین و دستیابی به اهداف به دنبال آن هستید.🟣 سلامت عمومی بهتر می شود :

در آخر این که، صبور بودن منجر به سلامت کلی جسمی و روانی می شود. مطالعه دیگری که توسط Schnitker and Emmons در سال 2007 انجام شد، نشان می دهد افرادی که صبر دارند، کم تر دچار مشکلات سلامتی مانند سردرد، ظهور تهاجمی آکنه، زخم، اسهال و ذات الریه می شوند.×

ورود کاربران
یادآوری
ثبت نام