شبکه شادکانال های شبکه شاد آخرین مطالب جستجو

وزارت آموزش و پرورش (پدافند غیر عامل)

وزارت آموزش و پرورش (پدافند غیر عامل)


پدافند غیرعامل چیست؟ هر اقدام غیر مسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن گردد، پدافند غیرعامل (Passive Defense)خوانده می شود.

padafand_medu@پنج شنبه 29 تیر 1402 - 09:02:53 2M
وزارت آموزش و پرورش (پدافند غیر عامل)

وزارت آموزش و پرورش (پدافند غیر عامل)

@padafand_medu


❤️ مأموریت | حسینیه دل
🥺 یک ماموریت برای غمی که در دل‌هایمان داریم
◼️مامان از باقی‌مانده پارچه لباس مشکی‌اش یک بلوز مشکی کوچک برایم دوخت و بابا بعد از کلی گشتن کوچک‌ترین سایز پیراهن مردانه را برای برادرم خرید. هر دو خیلی کوچک بودیم و خیلی وقت‌ها چیز زیادی از هیئات و حرف‌هایی که سخنران و مداح می‌زد، نمی‌فهمیدیم.
🌷 از یک جای مراسم به بعد هم می‌خزیدیم زیر چادر مامان و می‌خوابیدیم. حالا سال‌ها از آن روزها گذشته، ما خیلی بزرگ‌تر شده‌ایم، حالا دیگر باقی‌مانده قواره لباس مامان اندازه‌مان نمی‌شود و زیر چادرش جا نمی‌شویم، می‌فهمیم مداح از چه می‌گوید و مثل بقیه بزرگ‌ترها اشک می‌ریزیم و گریه می‌کنیم، اما این‌ها برایمان کافی نیست. محبتی که از کودکی در قلبمان رشد کرده و حالا بزرگ و پر حرارت شده است به هیئت رفتن و فقط عزاداری کردن رضایت نمی‌دهد. دلمان کارهای بزرگ‌تر و مؤثرتری می‌خواهد.
🚩 برای همین تصمیم گرفتیم امسال محرم کاری بکنیم؛ کاری که حجم محبت و اندوهمان را به بیرون از ساعات هیئت و حسینیه عزاداران بکشاند، بیاورد در زندگی روزمره‌مان و این ماه محترم را طور دیگری زندگی کنیم؛ اما چه‌طوری؟ چیزهایی که به نظر ما رسید این‌ها بود:
1️⃣ با همدیگر احادیثی را که از امام حسین علیه‌السلام برای ما نقل شده پیدا کنیم، چندتا از آن‌ها را بنویسیم و به دیوار خانه، در اتاق‌هایمان و ... بچسبانیم.
2️⃣ بعدش فکر کردیم اگر تعداد زیادی از این حدیث‌ها را بنویسیم می‌توانیم در شب‌های هیئت کنار چای روضه به بقیه هم بدهیم و آن‌ها را هم در ثواب خواندن و فکرکردن درباره حرف‌های امام حسین علیه‌السلام شریک کنیم.
3️⃣ تصمیم گرفتیم برای این ماه یک کتاب که درباره عاشوراست پیدا کنیم، با همدیگر بخوانیم و درباره‌اش صحبت کنیم. ما کتاب‌های «ماه به روایت آه»، از ابوالفضل زرویی، «فرمانده گندم‌خوار»، از سیدسعید هاشمی و «مقتل حسینی نوجوان»، از علی شعیبی را پیدا کردیم. قرار شد یکی از این‌ها را انتخاب کنیم و هر روز ده صفحه‌اش را بخوانیم. احتمالاً صدایمان را ضبط کنیم در گروه دوستانمان هم به اشتراک بگذاریم.
4️⃣ دوست داریم فضای اتاق و خانه‌مان هم سیاه‌پوش و عزادار باشد. پول‌هایمان را روی هم گذاشتیم و دو پرچم سیاه که رویش یاحسین علیه‌السلام نوشته بودند، خریدیم. یکی‌شان را جلوی در خانه و دیگری را در اتاقمان نصب کردیم.
https://shad.ir/padafand_medu×

ورود کاربران
یادآوری
ثبت نام