شبکه شادکانال های شبکه شاد آخرین مطالب جستجو

پژوهش سراهای دانش آموزی

پژوهش سراهای دانش آموزی


وزارت آموزش و پرورش معاونت آموزش متوسطه دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری گروه امور پژوهش سراهای دانش آموزی 🇮🇷کانال رسمی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور @pajouheshsara خبری، اطلاع رسانی، علمی، پژوهشی و فناوری 🇮🇷کانال جشنواره علمی پژوهشی @srcfestival 🇮🇷کانال فیلم پژوهش سراهای دانش آموزی @srcfilm

pajouheshsara@جمعه 25 خرداد 1403 - 15:31:53 47K
پژوهش سراهای دانش آموزی

پژوهش سراهای دانش آموزی

@pajouheshsara@


💢 ابر بین ستاره‌ای منشأ احتمالی عصر یخبندان زمین

💠 دانشمندان بر این باورند که زمین احتمالاً حدود دو میلیون سال پیش برای مدت کوتاهی حفاظت خود را در برابر خورشید از دست داده است، زیرا منظومه شمسی از میان ابری متراکم از گاز و غبار بین ستاره‌ها عبور می‌کند.

💠 در آن زمان، عصر یخبندان توسط طیف وسیعی از عوامل، از جمله کج شدن و چرخش سیاره ما، سطح دی اکسید کربن در اتمسفر آن، و تغییر تکتونیک صفحه و فوران‌های آتشفشانی در سطح آن ایجاد می‌شود. با این حال، با توجه به زمانی که دانشمندان فکر می‌کنند زمین در فضای بین ستاره‌ای فرو رفته است، این تحقیق نشان می‌دهد که تغییرات اساسی در آب و هوای سیاره ما، مانند شروع و پایان عصر یخبندان، می‌تواند تحت تأثیر موقعیت منظومه شمسی ما در کهکشان خانگی ما نیز باشد.

💠 به طور دقیق‌تر، تیمی که در پشت یافته‌های جدید قرار دارد نشان می‌دهد که منظومه شمسی که می‌توانست در دو میلیون سال پیش کهکشان راه شیری را طی ‌کند احتمالا با تکه‌ای متراکم از گاز و غبار بین‌ستاره‌ای مواجه شده باشد. این ابر بین ستاره‌ای ممکن است به اندازه‌ای ضخیم بوده باشد که با جریانی از ذرات باردار به نام "باد خورشیدی" تداخل داشته باشد و به طور بالقوه باعث کاهش دما شود.

🆔 قطب کشوری نجوم
@nojum_src
╭━━━⊰🇮🇷⊱━━━━╮
کانال رسمی
پژوهش سراهای دانش آموزی کشور
@pajouheshsara
╰═══❁💠❁═══╯×

ورود کاربران
یادآوری
ثبت نام